Casio pokazało kamerkę do filmowania w ciemnościach

Casio pokazało kamerkę do filmowania w ciemnościach

Rozdzielczość matrycy Casio EX-FR110H robi wrażenie swoją… ograniczonością: to sensor typu CMOS, wykonany w technologii BSI i dysponujący zaledwie 1,9 miliona pikseli. Dzięki temu są to naprawdę duże piksele. Do tego dochodzi jeszcze szerokokątny obiektyw (20 mm w przeliczeniu na format małoobrazkowy) o niezłej “jasności” f/2,8 i odpowiednie algorytmy obróbki obrazu.

W efekcie FR110H umożliwia nagrywania filmów przy czułościach dochodzących do ISO 51200! Innymi słowy, możemy spokojnie filmować przy świetle zastanym, nawet jeśli jest to światło zastane w nocy albo w głębokiej jaskini. Urządzenie jest przy tym odporne na upadki, zanurzenie w wodę, zabrudzenia czy zamrożenie. Nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD (30 kl./s), oferując przy tym stabilizację o deklarowanej efektywności 3 EV.

Niestety na dzień dzisiejszy Casio EX-FR110H sprzedawane będzie tylko w Azji. Szkoda, bo choć nie jest to może najbardziej uniwersalna kamerka świata, to w pewnych kręgach odbiorców spotkałaby się z ogromnym zainteresowaniem również w Polsce.

Powiązane treści:

Lustrzanka dla początkujących.