Ceny dysków SSD pójdą w górę

Firma DRAMeXchange zajmująca się analityką rynku sugeruje, że w nadchodzących miesiącach powinniśmy spodziewać się podwyżki cen dysków SSD.

Ostatni kwartał br. nie był łaskawy dla dysków SSD – ich ceny zwiększyły się o 6-10% w stosunku do cen w alternatywnym okresie poprzedniego roku. Analitycy sugerują jednak, że w pierwszym kwartale 2017 roku powinniśmy spodziewać się jeszcze większej podwyżki.

Przyczyną jest sytuacja na rynku pamięci NAND Flash. Dostawcy zainwestowali w nowy proces technologiczny (zmiana pamięci 2D-NAND na bardziej zaawansowane 3D-NAND), co spowodowało wzrost cen tych komponentów. Równocześnie rośnie także zapotrzebowanie na dyski SSD, przez co producenci pamięci NAND mają problem z realizacją zamówień w terminie. Dyski SSD znajdują się w 30% nowych laptopów, ale w 2018 roku, mają znaleźć się już w co drugim sprzedawanym komputerze przenośnym.

0
Źródło: Myce.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.