Cherry prezentuje ciche, mechaniczne przełączniki

Przełączniki Cherry to złoty standard wśród profesjonalnych klawiatur dla graczy. Mimo świetnej jakości do tej pory nie mogły uporać się z problemem dotyczącym wszystkich mechanicznych przełączników - głośnością.
Większość osób decydujących się na zakup klawiatury mechanicznej w pełni akceptuje specyficzny odgłos, jaki wydają wciskane klawisze. Niektórzy nawet traktują to jako zaletę. Ale są też tacy, którzy wiele by dali za cichą pracę tego akcesorium. Dla takich osób Cherry przygotowało zupełnie nowe wersje przełączników, które nie mają generować charakterystycznego kliku przy wciskaniu klawiszy.
Cherry MX Silent będą dostępne w dwóch wersjach – czarnej i czerwonej. Każda z nich ponadto będzie produkowana w wersji standardowej i z podświetleniem RGB. Przełączniki będą wymagać siły nacisku równej 45 CN, a ich czas reakcji wynosić ma 5 ms.
Pierwsze klawiatury mechaniczne z nowym typem przełączników powinniśmy zobaczyć już w styczniu na targach CES 2017.
0
Źródło: Polygon.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.