Daj się śledzić, to dostaniesz zniżkę na OC

Od przyszłego roku, towarzystwo ubezpieczeniowe Link 4 wprowadzi do swojej oferty specjalną aplikację dla chętnych, która sprawdzi, czy kierowcy ubezpieczeni w Link 4 rzeczywiście jeżdżą bezpiecznie i zgodnie z przepisami.

Gdzie tkwi haczyk? Rzecz jasna, aby otrzymać zniżkę na ubezpiecznie naszego samochodu, aplikacja musi być uruchamiana przez nas za każdym razem, kiedy wsiadamy do auta. Link 4 zapowiada, że ich aplikacja do śledzenia kierowców współpracuje ściśle z nawigacją NaviExpert – nawigacja ta będzie zresztą wymagana do jej działania.

A co robi sama apka? Sprawdza, czy nie przekraczamy prędkości, czy hamujemy i ruszamy płynnie i takie tam. Jeśli spełnimy powyższe wymagania, ubezpieczyciel obiecuje, że obniży naszą składkę ubezpieczenia samochodowego (zarówno OC jak i AC) o dodatkowe 30% (to oczywiście wartość maksymalna). Podobne rozwiązania działają w wielu krajach na zachodzie, także w pewnym sensie możemy się cieszyć, że inwigilacja na masową skalę pojawiła się wreszcie i u nas.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.