DARPA chce, aby to gracze opracowali nowe strategie z wykorzystaniem dronów

Gry komputerowe to nic więcej, niż strata czasu? Bynajmniej! Amerykańska Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności (DARPA) uważa, że gracze doskonale poradzą sobie z opracowaniem nowoczesnych strategii pola walki z wykorzystaniem wojskowych dronów.

Idzie nowe. Amerykańskie wojsko już teraz bez większych problemów może korzystać z dużej liczby dronów, unoszących się nad obszarem, na którym aktualnie przebywają amerykańscy żołnierze. Problem polega jednak na tym, że amerykańscy dowódcy nie do końca wiedzą w jaki sposób skorzystać na przykład z dwóch tuzinów latających nad polem walki dronów.

DARPA też widocznie nie ma zbyt wielu pomysłów, dlatego naukowcy z tej agencji zaproponowali, że zadaniem opracowania nowych strategii pola walki z wykorzystaniem większej liczby pojazdów bezzałogowych zajmą się… komputerowi gracze. W tym celu rozpoczęto prace nad nowym programem o nazwie Offensive Swarm-Enabled Tactics (OFFSET), który na polski tłumaczy się mniej więcej: ofensywne strategie z wykorzystaniem roju dronów. W skład programu OFFSET wchodzi nowa gra komputerowa, którą stworzy DARPA. To właśnie dzięki niej gracze z całego Świata będą mogli zmierzyć się z hipotetycznymi scenariuszami bitew i operacji wojskowych w terenie zabudowanym i opracować najbardziej skuteczne strategie wykorzystania pojazdów bezzałogowych.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.