Facebook testuje grupowe połączenia telefoniczne

Facebook testuje grupowe połączenia telefoniczne

Możliwość wykonywania grupowych połączeń telefonicznych w ramach “desktopowej” wersji Facebooka obsługiwanego bezpośrednio przez przeglądarkę nie jest jeszcze dostępna dla każdego. Aby sprawdzić, czy nasze konto znalazło się wśród grupy “wybranych” (bo należą do nich także polscy użytkownicy), wystarczy wejść na zakładkę Messengera i otworzyć jedną z grupowych konwersacji, jaką prowadziliśmy wcześniej (lub też utworzyć nową).

Jeśli będziemy mogli przetestować nową funkcję, nad oknem komunikatora pojawi się odpowiedni komunikat: “Teraz możesz prowadzić grupowe rozmowy głosowe”. Wtedy wystarczy kliknąć myszką na ikonce słuchawki telefonicznej, aby zaprosić wszystkich uczestników danej konwersacji i – rozmawiać!

Nie znamy jeszcze wielu szczegółów, takich jak na przykład maksymalna liczba rozmówców – usługa dostępna jest na razie w formie testowej. Ciekawi także jesteśmy jakości połączeń, bo według naszych doświadczeń bywa z tym różnie. Jeśli zatem wypróbujecie grupowe połączenia głosowe w ramach “desktopowej” wersji Facebooka i będziecie mieli własne opinie na ich temat, podzielcie się nimi w komentarzach!