Google znacząco zmieni rozmiar aktualizacji appów

W lipcu Google po raz pierwszy zaprezentował algorytm Bsdiff, który analizuje różnice pomiędzy aktualną a nową wersją kontenera aplikacji apk, pozwalając na tak zwane aplikacje różnicowe. Teraz czas na kolejne usprawnienia.

Bsdiff zostanie uzupełniony przez mechanizm File-by-File, którego celem jest, podobnie jak wcześniej wspomnianego algorytmu, redukcja rozmiaru aktualizacji aplikacji. Typowa oszczędność w pobieranych danych ma wynieść 65 proc., ale w niektórych przypadkach może ona wynieść nawet 90 proc.

File-by-File wykrywa zmiany w nieskompresowanych danych. Mechanizm rozpakowuje stary i nowy plik apk za pomocą bsdiff, wykrywa zmiany w pliku, dokonuje zmian po czym kompresuje plik apk na nowo. To jednak wymaga pewnej mocy obliczeniowej, a więc to oznacza, że aktualizacja na starszych urządzeniach, choć mniej obciąży pakiet danych, potrwa zauważalnie dłużej.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.