HTC Vive 2 już na styczniowych targach CES?

Plotki o nowej wersji urządzenia pojawiły się już jakiś czas temu, ale nikt nie przypuszczał, że tajwański producent zdecyduje się na oficjalną zapowiedź sprzętu. Zwłaszcza, że sprzedaż obecnej generacji gogli nie była zachwycająca.

Jak donosi agencja prasowa Central News Agency z siedzibą w Tajpei, tajwański producent szykuje się do oficjalnej prezentacji drugiej generacji gogli HTC Vive. Miałaby ona się odbyć już w przyszłym tygodniu, podczas targów CES w Las Vegas.

Jeśli te informacje okażą się prawdziwe, powinniśmy spodziewać się sporych udogodnień. Przede wszystkim HTC Vive 2 mają być bezprzewodowe, co znacznie zwiększy wygodę korzystania. Nowa wersja ma być ponadto wyposażona w dwa wyświetlacze 4K o odświeżaniu równym 120 Hz (aktualnie jest to 90 Hz).

Raport wskazuje także na 10-procentową obniżkę cen gogli w Chinach, co może istotnie wskazywać na zapowiedź nowej generacji.

0
Źródło: digitimes.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.