Ile kosztuje pierwszy iPod?

W 2001 roku przenośny odtwarzacz Apple'a przyniósł prawdziwą, muzyczną rewolucję. Urządzenie wyróżniało się designem, dużą pojemnością i szybkim transferem plików. Dziś, w dobie smartfonów, przenośne odtwarzacze muzyki są już praktycznie na wymarciu. Ale w dalszym ciągu mogą być nie lada okazją dla kolekcjonerów.

Zaledwie dwa dni temu pisaliśmy o wyjątkowej aukcji w serwisie eBay. Jeden z użytkowników sprzedawał tam pierwszego, zafoliowanego jeszcze iPhone’a w cenie 25 tysięcy dolarów. Dziś ten sam użytkownik wystawił na sprzedaż kolejny gadżet Apple’a.

Za iPoda pierwszej generacji, w oryginalnym, zafoliowanym pudełku użytkownik życzy sobie 200 tysięcy dolarów. Za taką kwotę kupilibyście 166 iPhone’ów 7 w najbardziej wypasionym wariancie lub duży dom w Polsce. Sprzedający uważa jednak, że jest to wartość, którą skłonny będzie zapłacić prawdziwy kolekcjoner lub oddział muzeum.

Na opisanego wcześniej iPhone’a 2G póki co nikt się jeszcze nie skusił, a aukcja zostanie zakończona za niecała godzinę. Ciekawe, czy na 10-krotnie droższy sprzęt znajdzie się chętny.

0
Źródło: Ebay
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.