Iran zakazuje gry w Clash of Clans

Władze Iranu najwyraźniej uważają, że ich obywatele nie są gotowi na wiele zachodnich rozrywek, w tym na gry mobilne. Tamtejsze Ministerstwo Sprawiedliwości stwierdziło właśnie, że mobilna gra Clash of Clans powinna być zabroniona na terenie całego kraju.

Irańskie Ministerstwo Sprawiedliwości powołuje się w swojej decyzji na ekspertyzy tamtejszych psychologów, którzy uważają, że tytuł ten jest m.in wysoce uzależniającą formą rozgrywki, która prowadzi do przemocy i konfliktów klanowych. Dlatego też trzeba czym prędzej ratować młodych Irańczyków i zabronić im grania w ten tytuł.

To już kolejna taka decyzja irańskich władz, po tym jak w sierpniu 2016 zakazały one grania w Pokemon Go, tłumacząc swoją decyzję podobnymi argumentami. Mieszkańcy Iranu wykazują się ogromną kreatywnością w celu uzyskania dostępu do usług i rozrywek zakazanych przez tamtejsze władze, dlatego też ciekawi jesteśmy, jak sytuacja rozwinie się w tym przypadku.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.