Kultowe gry już na Messengerze

Do tej pory Facebook udostępniał okazjonalnie proste gry w swoim komunikatorze - mogliśmy zagrać w szachy czy powrzucać piłkę do kosza. Teraz będziemy mogli powalczyć o najlepszy wynik z przyjaciółmi w 17 klasycznych tytułach.

Dostęp do kolekcji Instant Games możliwy będzie po rozpoczęciu rozmowy w Messengerze. By uruchomić daną grę, wystarczy wybrać ikonkę pada w trakcie konwersacji. Po zakończeniu gry znajomy zobaczy nasz wynik. Warunkiem uruchomienia aplikacji jest posiadanie urządzenia z Androidem od wersji 5.0 w górę lub iOS od wersji 8.0.

Niestety póki co Instant Games dostępne są wyłącznie dla mieszkańców 30 krajów. Wśród nich nie ma Polski. Miejmy nadzieję, że Facebook wkrótce rozszerzy swoją usługę o resztę państw. Tym bardziej, że zagraniczne źródła podają, że gry są naprawdę dobrze przeportowane – ładują się w kilka sekund i dostarczają tej samej frajdy co lata temu. Wśród nich znajdziemy m.in. Pac-Mana, Arkanoida, Galagę, Space Invaders oraz nowsze produkcje – Word with Friends Frenzy, ZooKeeper, czy Brick Pop.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.