Lenovo szykuje się na ekspansję Moto Mods

Moto Mods to dodatkowe moduły dla smartfonów z serii Moto Z, które potrafią rozszerzyć ich możliwości. Pomysł jest interesujący, jednak póki co liczba modułów jest niewielka. Producent chce spopularyzować rozwiązanie nowymi, zróżnicowanymi modułami, które miałyby wychodzić cyklicznie co roku.

Aparat, zewnętrzny głośnik, większa bateria – to zbyt mało, by porwać użytkowników. Dlatego Lenovo pracuje już nad nowymi modułami, których ma być znacznie więcej niż w kończącym się roku – przynajmniej 12 każdego roku. Ekspansja powinna zacząć się już w 2017 roku. W styczniu ruszy kampania crowdfundingowa w serwisie Indiegogo, której celem jest zaproszenie do współpracy zewnętrznych developerów.

Najbardziej oryginalne pomysły mają otrzymać wsparcie merytoryczne i zaplecze sprzętowe, a także pomoc w wprowadzeniu gadżetu na rynek. Mówi się m.in. o następujących modułach:

– kontrolerze do gier

– alkomacie

– budziku

– sensorach dla niewidomych

– module zdalnego sterowania

– module pomiarowym

– diodach LED wyrażających emocje użytkownika

– e-czytniku

Brzmi to ciekawie, ale nie wiadomo jeszcze ile z tych koncepcji zostanie rzeczywiście wdrożonych.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.