Mark Zuckerberg chwali się swoim cyfrowym lokajem

Dyrektor generalny Facebooka, zainspirowany Jarvisem z Iron Mana, postanowił stworzyć sztuczną inteligencję do zarządzania jego domem. Teraz chwali się tym, co udało mu się już stworzyć.

Jak dotąd w tym roku zbudowałem prostą SI, z którą mogę rozmawiać wykorzystując mój telefon i komputer. Potrafi sterować moim domem, w tym oświetleniem, temperaturą, urządzeniami, muzyką i alarmami. Uczy się mojego gustu i zachowań, uczy się też nowych słów i pojęć — jak pisze na swoim facebookowym blogu Mark Zuckerberg.

Jego sztuczna inteligencja wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego, rozpoznawanie mowy, rozpoznawanie twarzy i nauczania maszynowego. Została napisana w Pythonie, PHP i Objective-C. Rozumie pojęcie synonimów, uczy się też cech muzyki (melodyjna, lekka, ciężka, i tak dalej).

SI Zuckerberga może być obsługiwana nie tylko głosem, ale również poleceniami tekstowymi wysyłanymi poprzez Messengera. Szef Facebooka zastrzega, że póki co to jego prywatny, hobbystyczny projekt i na razie nie planuje udostępnienia go szerszej publiczności.

0
Źródło: Phys.org
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.