Microsoft chce, aby Cortana trafiła do inteligentnych domów

Na dzisiejszej prezentacji Microsoftu o nazwie WinHEC dowiedzieliśmy się, że gigant z Redmond planuje umieścić swojego asystenta głosowego - Cortanę w urządzeniach typu IoT. Kiedy konkretnie?

Cortana na urządzeniach Windows 10 IoT Core z ekranami to kolejna nowość, która pojawi się w aktualizacji Creator Update (a więc wiosną 2017 roku). Na razie nie brzmi to zbyt imponująco, jednak Microsoft już teraz bardzo poważnie myśli o przyszłości, w której będziemy mogli poprosić z nasz elektroniczny termostat o prognozę pogody, lub poprosić lodówkę o to, żeby sprawdziła coś za nas w Sieci.

Jednym słowem: Microsoft chce aby Cortana stała się nieodzownym elementem inteligentnego domu 21 wieku i już teraz robi dużo, żeby tak się stało. Oczywiście te wszystkie nowości pojawią się w krajach anglojęzycznych – polski użytkownik będzie zmuszony zadowolić się bardzo ograniczoną funkcjonalnością nowych gadżetów.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.