Najnowsza kamera Yi Action nagra obraz 4K w 60 klatkach

Kamery sportowe stają się coraz lepsze z każdą kolejną generacją. Do tej pory jednak większość producentów starało się omijać kombinację nagrywania obrazu w rozdzielczości 4K z prędkością 60 klatek na sekundę. Firma Yi postanowiła rzucić wyzwanie GoPro na tym polu.

Wspierana przez Xiaomi, firma Yi zapowiedziała właśnie, że jej kolejna generacja kamer sportowych poradzi sobie z nagrywaniem obrazu w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Sprzęt po raz pierwszy ma zostać zaprezentowany podczas targów CES, które odbędą się na początku 2017 roku.

Firma Yi ma już w swojej ofercie sportową kamerę, która nagrywa filmy w 4K. Jedyne więc co musiał zrobić producent to dwukrotnie zwiększyć prędkość nagrywania, tak aby osiągnąć 60 klatek na sekundę. Oczywiście, jak to bywa w przypadku nowych generacji sprzętu, firma Yi zapewne ma jeszcze kilka asów w rękawie, jeśli chodzi o swoją nową kamerę.

Powiązane treści:

Kamera sportowa Sony – ranking.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.