Nintendo Switch będzie dwukrotnie szybsze po zadokowaniu

O tym, jak szybka jest konsola Nintendo Switch dowiemy się oficjalnie dopiero w styczniu. Jednak, jeśli najnowsze informacje, do których dotarł portal Eurogamer się potwierdzą, odpowiedź na to pytanie może się odrobinę skomplikować i brzmieć: "to zależy". Od czego?

Anonimowe źródła, na które powołuje się redakcja Eurogamera twierdzą bowiem, że Switch ma tak jakby dwie specyfikacje. Jeśli chcemy grać na Switchu bez zadokowania konsoli procesor Nvidia Tegra działać będzie z taktowaniem 307,2 MHZ. Zapamiętajcie przez chwilę tę liczbę. Jeśli zadokujemy konsolę, częstotliwość procesora wzrośnie do 768 MHz. Z poprzednich plotek nie wynika jednak, żeby dock do Nintendo Switch miał cokolwiek więcej, oprócz dodatkowego wentylatora.

Ale czy jeden wiatrak jest w stanie sprawić, że taktowanie procesora konsoli wzrośnie ponad dwukrotnie? Być może Nintendo nie mówi nam (jeszcze) wszystkiego. Być może również powyższe cyfry to tylko plotki – jeśli tak nie jest, Switch będzie trochę innym sprzętem, niż to co obiecywało nam do tej pory Nintendo, czyli konsolę, na której można grać wszędzie, nie przejmując się o moc obliczeniową.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.