Nintendo Switch będzie słabsze niż PS4

Stacjonarne konsole Nintendo miały to do siebie, że okazywały się zawsze mniej wydajne od konkurencyjnych rozwiązań Sony czy Microsoftu. W przypadku Nintendo Switch nie zanosi się na przełamanie tej "tradycji".

Już pierwsze przecieki w sprawie specyfikacji Nintendo Switch nie pozostawiały złudzeń, że będziemy mieć do czynienia ze sprzętem, który – przynajmniej pod kątem wydajności – nie przeskoczy obecnej generacji konsol.

Według najnowszych, anonimowych źródeł serwisu GamesBeats Nintendo Switch bazować będzie na architekturze Maxwell poprzedniej generacji, a nie Tegra Pascal. Najprawdopodobniej producent nie chciał czekać na 16 nm SoC i zdecydował się na starszy układ produkowany w 20 nm. Decyzja mogła także być podyktowana niższą ceną – dzięki starszemu GPU konsola powinna być relatywnie tania, a przy tym nie odstawać zbyt mocno od jakości konsol przenośnych. Jeśli plotki okażą się faktem, nie mamy jednak co liczyć, że Switch osiągnie poziom grafiki z PS4 czy Xbox One.

0
Źródło: Venturebeat.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.