Nougat na mniej niż 1% urządzeń z Androidem

Co miesiąc Google publikuje raport dotyczący dystrybucji wszystkich wersji swojego systemu operacyjnego. Po trzech i pół miesiącach od premiery, najnowsza wersja została zainstalowana jedynie na 0,4% urządzeń z Androidem.

Dane, które widzicie na wykresie powyżej pochodzą z tygodnia zakończonego 5 grudnia. Wykres nie jest przychylny dla Anroida 7.0- znajduje się on jedynie na 0,4% wszystkich urządzeń z Androidem. W tym przypadku dystrybucja jest jeszcze wolniejsza niż w alternatywnym przedziale czasowym po premierze Androida Marshmallow (0,7%). Nougat pojawił się na 0,1% większej liczbie urządzeń niż w ubiegłym miesiącu, ale jeśli tempo dystrybucji będzie zachowane, to trudno będzie mówić o jakimkolwiek sukcesie. Nie jest to jednak zaskakujące- czołowi producenci jak LG czy Sony dopiero rozpoczęli aktualizować swoje urządzenia, a inni, jak Samsung czy OnePlus, pozostają jeszcze w fazie testowania nowego systemu Google.

Najwięcej bo aż 26,3% smartfonów i tabletów pracuje na systemie poprzedniej wersji – Marshmallow. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę poszczególne aktualizacje w ramach jednej wersji okaże się, że góruje Lollipop, który w sumie jest zainstalowany na 34% urządzeń (Lollipop 5.0 – 10,8%, Lollipop 5.1 – 23,2%).

0
Źródło: android.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.