Nowa aktualizacja do Windows 10 powoduje spore problemy

Uwaga na aktualizację KB3201845.

Uwaga na aktualizację najnowszą aktualizację do systemu Windows 10, oznaczoną jako KB3201845. Wielu użytkowników skarży się, że powoduje ona różnego typu problemy.

Jak to zwykle w tego typu sytuacjach bywa, problemy są różne, począwszy od kłopotów z samym zainstalowaniem nowej łatki Microsoftu. Proces aktualizacji na części komputerów zatrzymuje się, a potem następuje powrót do stanu systemu przed instalacją łatki. To i tak dość łagodny scenariusz, bo bywa bowiem i tak, że komputer zaczyna się w nieskończoność uruchamiać ponownie. I nie pomaga w takim wypadku ani próba przywrócenia systemu, ani też uruchomienie go z poziomu włożonego nośnika USB.

Część użytkowników skarży się natomiast, że po wgraniu aktualizacji KB3201845 przestały im działać niektóre programy. Chodzi tu o aplikacje Google, takie jak kalendarz czy przeglądarka Chrome, ale także – co ciekawe – aplikacje samego Microsoftu, na czele z przeglądarką Edge. Notowane są też problemy z połączeniem przez Bluetooth lub ogólne problemy z połączeniem z internetem.

No cóż, teraz czekamy zatem na jak najszybszą łatkę łatki…