Nowy Chromebook od firmy Asus ma dotykowy ekran

Producenci sprzętu zdaje się przypomnieli sobie o systemie Chrome OS, dzięki czemu na przełomie 2016/2017 pojawi się kilka komputerów przenośnych z tym systemem. Asus na przykład zaprezentował właśnie model C302CA-DHM4.

Pod tą jakże łatwą do zapamiętania nazwą kryje się hybrydowa maszyna z dotykowym ekranem o przekątnej 12,5″, która oprócz zwykłego laptopa, po maksymalnym otwarciu klapy wyświetlacza zmieni się również w tablet.

Nie jesteśmy jednak do końca pewni, czy ta „sztuczka” warta jest 499$ – za taką cenę komputer można zamówić na terenie Stanów Zjednoczonych. Podświetlana klawiatura, procesor Intel Core M3 m3-6Y30, dwa porty USB-C i waga 1,2 kg nie są najbardziej imponującą specyfikacją techniczną na Świecie, a za podobną kwotę można kupić już całkiem niezły sprzęt z bardziej uniwersalnym Windowsem na pokładzie. No, ale co kto lubi.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.