Nowy czujnik Leap Motion dla mobilnego VR!

Sterowanie w wirtualnej rzeczywistości to nadal nierozwiązany problem. Niektórzy producenci sprzętu stawiają na specjalne kontrolery (Oculus, Vive), niektórzy sugerują korzystanie ze sprawdzonych padów i klawiatur, a jeszcze inni - w tym przypadku firma Leap Motion chce, żeby użytkownik korzystał ze swoich własnych rąk.

Wydaje się być to najbardziej naturalnym rozwiązaniem – zakładamy na głowę gogle VR, wyciągamy ręce przed siebie i… widzimy je w VR. Koncepcja jest tak prosta, że aż dziwne, że tylko Leap Motion zainteresowane jest jej rozwijaniem. Czemu? No cóż, stworzenie czujnika precyzyjnego na tyle, że będzie on w stanie odwzorować gesty i ruchy naszych dłoni w wirtualnej rzeczywistości to nie lada wyzwanie, jednak firma Leap Motion twierdzi, że udało jej się tego dokonać.

Leap Motion chce wysłać swój nowy mobilny czujnik do producentów sprzętu mobilnego. Nie znamy niestety listy producentów, możemy jednak założyć, że znajduje się na niej firma Samsung – to Leap Motion testowało możliwości swojego sensora w oparciu o zestaw Gear VR.

„Pole widzenia” mobilnego czujnika Leap Motion to 180×180 stopni, co w praktyce oznacza, że użytkownik powinien widzieć swoje ręce, jeśli tylko wyciągnie je przed siebie.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.