Okradł firmę i wydał milion dolarów na mikrotransakcje w grze

Ładne mi "mikro"...

Mogliście nigdy nie grać w Game of War, ale na pewno kojarzycie reklamę tej gry z pięknymi paniami w roli głównej – Kate Upton i Mariah Carey. To wielki hit Androida i iOS, który w 2014 roku zarobił niebagatelną kwotę 400 milionów dolarów. Sama gra jest darmowa, ale dzięki mikrotransakcjom gracze mogą szybciej rozwijać swoje imperium.

Kevin Lee Co, tak bardzo rozkochał się w tej produkcji, że wydał na nią ponad milion dolarów. Nie byłoby w tym nic dziwnego (w końcu kto bogatemu zabroni?), gdyby nie fakt, że Lee Co nie dorobił się fortuny w sposób legalny. Był po prostu bardzo „sprytnym” księgowym, który na przestrzeni siedmiu lat okradł firmę Holt, dla której pracował, na kwotę 4,8 milionów dolarów. Oprócz mikrotransakcji wyprane pieniądze przeznaczał na zakup luksusowych aut, operacje plastyczne i bilety na mecze NFL.

Za defraudacje i pranie pieniędzy grozi mu 20 lat pozbawienia wolności. Kara będzie prawdopodobnie łagodniejsza z uwagi na zawarcie ugody z FBI i IRS. Wyrok zostanie ogłoszony w maju przyszłego roku.