Polacy robią grę o Dywizjonie 303

Miejmy nadzieję, że będzie dobra.

Dywizjon 303, źródło: Wikipedia

Dywizjon 303, źródło: Wikipedia

Co nas zainspirowało? Po pierwsze jest to kapitalny temat, o którym chcemy opowiedzieć światu. Piękna opowieść o Polakach. Po drugie od dawna nie było naprawdę dobrej gry lotniczej. Nie wierzymy w zmianę gustu graczy. Chcemy odnowić ten gatunek — mówi Aleksy Uchański, prezes zarządu Movie Games, nowego polskiego studia, które odpowiedzialne będzie za stworzenie gry o dywizjonie 303.

Co wiemy o Movie Games? Niewiele. Właściwie to tylko tyle, że prezesem studia został Aleksy Uchański, były dziennikarz Top Secret oraz naczelny pisma Gambler. Pracę nad grą wspomagać będzie i prawdopodobnie finansować firma PlayWay, a sam tytuł bazować będzie na licencji filmowej. Jak zapewne wiecie, powstaje również film o Dywizjonie 303, którego premierę zaplanowano pod koniec przyszłego roku. Gra ukaże się w podobnym czasie.

Na razie nie wiemy na jakie platformy Dywizjon 303 zostanie wydany. Tajemnicą owiana jest również mechanika rozgrywki. Rok to niewiele czasu na stworzenie dobrej gry lotniczej, niemniej jednak trzymamy kciuki. Historia dziejów polskich pilotów wojskowych podczas II Wojny Światowej to kapitalny temat, który idealnie nadaje się na egranizację.