Polacy tworzą komunikator, który pozwoli szybciej pisać na smartfonie

Pisanie na dotykowej klawiaturze to pozornie prosta czynność, ale dla osób z niepełnosprawnością ruchową może to być bariera, którą trudno przeskoczyć. Polacy postanowili stworzyć komunikator, który pozwoli użytkownikowi pisać o wiele łatwiej i zarazem szybciej.

ParrotOne działa podobnie do wyszukiwarki Google. Użytkownik wpisuje literę, a oprogramowanie wykorzystujące uczenie maszynowe i popularne zwroty proponuje słowa lub nawet całe zdania. Te pojawiać się będą z boku i będzie można wygodnie je przewijać. O co tyle zachodu? Trafienie palcem w cały zwrot jest po prostu łatwiejsze niż w niewielką literę, dzięki czemu osoby z drżeniem rąk czy niedowładem mięśni, będą w stanie bez problemu komunikować się ze znajomymi.

Jedną z funkcji premium komunikatora, będzie wbudowany tłumacz, który bezbłędnie przetłumaczy całe zdania, także pod kątem gramatycznym. Twórcy gwarantują także bezpieczeństwo aplikacji – rozmowy będą szyfrowane, a założenie konta wymagać będzie tylko podania adresu e-mail. Aplikacja ma być także lekka i zoptymalizowana pod pracę na starszych urządzeniach. Nie znajdziemy tu reklam, emotikon, naklejek czy możliwości przesyłania gifów.

ParrotOne wystartował z kampanią w serwisie Wspieram.to. Projekt potrzebuje 58 900 zł na realizację. Do zakończenia kampanii pozostało 56 dni.

0
Źródło: Wspieram.to
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.