Powstaje film o człowieku, który pierwszy stanął na Księżycu

Jak wyglądało życie Neila Armstronga przed i po lądowaniu na Księżycu? Damien Chazelle przygotowuje biograficzną opowieść o dowódcy misji Apollo 11 na podstawie książki "First Man: A Life of Neil Armstrong" autorstwa Jamesa R. Hansena.

W styczniu 2017 roku ruszą zdjęcia do biograficznego filmu o życiu pierwszego człowieka, który stanął na Księżycu. Reżyser Damien Chazelle, który zasłynął z dramatu „Whiplash” (2014 r.) i romantycznego musicalu „La La Land” (2016 r.) ponownie zaprosił do współpracy jednego z najlepszych współczesnych aktorów – Ryana Goslinga. To właśnie on wcieli się w rolę Neila Armstronga. Scenarzystą został Josh Singer, który w tym roku zdobył Oskara za scenariusz do filmu „Spotlight”.

Razem z Buzzem Aldrinem i Michaelem Collinsem kapitan Apollo 11 stał się naukową i kulturalną ikoną od czasu misji w 1969 roku. Kosmonauta zmarł w 2012 roku w wieku 82 lat po komplikacjach powstałych w wyniku operacji serca.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.