Prawie połowa zdjęć publikowanych na Flickr pochodzi ze smartfonów

Flickr – serwis internetowy firmy Yahoo stworzony do gromadzenia i udostępniania zdjęć cyfrowych online od zawsze znany był jako miejsce, gdzie swoje fotki publikowali użytkownicy lustrzanek i innego mniej lub bardziej profesjonalnego sprzętu. Ten pogląd przestaje być aktualny.

Wszystko za sprawą statystyk dotyczących serwisu Flickr, opublikowanych przez Yahoo z których wynika, że w 2016 roku 48% wszystkich, opublikowanych w serwisie zdjęć zostało wykonanych telefonem.

Zdjęcia wykonane lustrzankami stanowiły zaledwie 21%. Taki sam procent zdjęć został wykonany kompaktami. Bezlusterkowcom w tym roku przypadło całe 3%.

Jeszcze ciekawiej robi się po dokładniejszym przyjrzeniu się smartfonom, z których korzystają użytkownicy serwisu Flickr. 47% wszystkich zdjęć z telefonu zostało wykonane jednym z telefonów Apple, co sprawia, że 8 z 10 najpopularniejszych aparatów, z których korzystają użytkownicy Flickr to iPhone’y. 2 pozostałe sprzęty, które załapały się na top 10 to Canon EOS 5D Mark II i Mark III.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.