Radar Tesli przewiduje przyszłość

Wrześniowa aktualizacja oprogramowania samochodów Tesla wprowadziła funkcję autopilota i radaru. Czy jest pożyteczna? Możecie sprawdzić sami na poniższym nagraniu.

Wygląda na to, że nowe systemy bezpieczeństwa Tesli są zdecydowanie użyteczne. Do Internetu trafiło nagranie z kamerki umieszczonej w kokpicie samochodu Tesla Model X. Rzecz dzieje się na jednej z holenderskich autostrad i pokazuje, że systemy bezpieczeństwa załączyły się w idealnym momencie. A konkretniej, nie w trakcie karambolu, a tuż przed nim, włączając hamulce pozwalając kierowcy na ominięcie zagrożenia.

Na filmie widać dwa pojazdy, jeden wyprzedzający drugi. Niestety, kierowca jednego z nich źle oszacował swoją prędkość i zderzył się z wyprzedzanym pojazdem. Pomimo groźnie wyglądającego wypadku nikomu, na szczęście, nic się nie stało, a jadąca za dwójką niesfornych kierowców Tesla nie ma nawet obdrapanego lakieru.

0
Źródło: Electrek
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.