RollerCoaster Tycoon już na iOS i Androidzie

Dwa lata temu na urządzeniach mobilnych pojawił się RollerCoaster Tycoon 4 Mobile. Rozgrywka daleka była jednak od oczekiwań graczy- całość nie wyróżniała się niczym od innych, ekonomicznych gier free-to-play. Teraz Atari próbuje naprawić swój błąd wydając pełnoprawną wersję oryginalnego klasyka.

RollerCoaster Tycoon Classic oferuje graczom tą samą zawartość co dwie pierwsze części pecetowej gry z 1999 roku. Gracze mogą budować własne parki rozrywki, konstruować kolejki górskie i zarządzać wszystkimi atrakcjami. Najważniejsze, że nie znajdziemy tu mikrotransakcji. Płacimy co prawda niemało, bo ponad 30 zł, ale otrzymujemy pełną wersję gry. Żadnych serduszek czy pasków energii ograniczających rozgrywkę, żadnych nacisków na funkcje społecznościowe.

Dla osób, które chciałyby jednak edytować scenariusze kampanii, projektować własne atrakcje oraz importować zapisy z pecetowej wersji przewidziano osobny pakiet narzędzi, który kosztuje około 25 zł. Za nieco mniej bo za około 8 zł wykupić możemy dodatkowo pakiet Wacky Worlds i Time Twister, który był dostępny pierwotnie w drugiej części gry i który przynosił nowe scenariusze i budowle.

Grę znajdziecie już na iOS i Androidzie.

Źródło: Itunes.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.