Samsung Galaxy S8 może nie mieć gniazda minijack

Pomysł Apple inspiruje konkurencję.

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o przeciekach, które sugerowały, że Galaxy S8 otrzyma głośniki stereo. Dziś mamy kolejną porcję plotek, tym razem nie tylko dotyczącą dźwięku. Według nich Samsung zrezygnuje z gniazda minijack na rzecz technologii bezprzewodowej i większej ilości miejsca na podzespoły (np. baterię). Z fizycznych portów zobaczyć mamy jedynie USB typu C.

Kolejna plotka mówi o braku fizycznego przycisku Home, który do tej pory występował w każdym smartfonie Samsunga, oraz przeniesieniu tradycyjnego skanera linii papilarnych na nowy, wbudowany w ekran.

Następna nieoficjalna informacja dotyczy wyświetlacza. Samsung ma rzekomo zrezygnować układu pikseli PenTileDiamond na rzecz tradycyjnego RGB, co przełożyć się ma na bardziej szczegółowy obraz (aż o 50% więcej pikseli przy zachowaniu rozdzielczości QHD).

Jeśli plotki okażą się prawdą, będziemy mieć do czynienia z największą zmianą w serii Galaxy od lat. Na potwierdzenie tych informacji musimy jednak trochę poczekać. Samsung Galaxy S8 zostanie zapowiedziany w lutym przyszłego roku.