Samsung Galaxy S8 może pojawić się z opóźnieniem

Samsung robi wszystko, żeby zdążyć z premierą Samsunga Galaxy S8 na zbliżające się targi Mobile World Congress (od 27 lutego 2017 roku). Ale może się mimo wszystko nie wyrobić w czasie.

Opóźnienie premiery lub/i wejścia do sprzedaży Samsunga Galaxy S8 może być spowodowane przez… firmę Qualcomm. To właśnie układ tej firmy – Snapdragon 835 – ma według wiarygodnych przecieków stanowić serce nowego topowego smartfona koreańskiego producenta. I nie tylko jego – ten sam układ wykorzystywać ma Xiaomi Mi 6, co również może przełożyć się na opóźnienie jego premiery, zapowiadanej – według pogłosek – na 14 lutego.

Tylko czy naprawdę winny jest Qualcomm? Sęk w tym, że układy Snapdragon 835 opierają się na waflach krzemowych wytwarzanych w 10-nanometrowym procesie produkcyjnym, opracowanym przez… Samsunga. I właśnie fabryki Samsunga mają podobno problem z wytworzeniem odpowiedniej liczby wafli, właściwej do oczekiwań Qualcomma.

W efekcie premiera Samsunga Galaxy S8 może zostać przesunięta z końca lutego na początek kwietnia przyszłego roku. Również w przypadku Xiaomi Mi 6 mówi się obecnie o drugim, a nie pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło: gizmochina.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.