Samsung Gear VR z rozszerzonymi funkcjami społecznościowymi

W swojej pierwszej fazie rozwoju gogle VR miały zapewniać immersję z przebywania w innej rzeczywistości. Kolejnym krokiem jest rozwinięcie tego doświadczenia o kontakt z innymi ludźmi.

Facebook, w którego posiadaniu jest Oculus, od dłuższego czasu pracuje nad platformą społecznościową VR. Tymczasem Oculus – tym razem we współpracy z Samsungiem – udostępnił już teraz namiastkę tamtego rozwiązania. Posiadacze mobilnych gogli Gear VR mogą już skorzystać z dwóch, nowych funkcji społecznościowych.

Oculus Parties to czat głosowy przypominający swym działaniem Imprezę na PS4. Łącząc ze sobą konta Oculusa i Facebooka szybko znajdziemy w aplikacji dostępnych online znajomych. Wystarczy wówczas wybrać opcję „Start a Party” by rozpocząć rozmowę głosową. Maksymalnie w konwersacji mogą wziąć udział cztery osoby. Czat działa poza innymi aplikacjami w goglach – dzięki temu każdy uczestnik konferencji może grać w co innego, a i tak brać udział w rozmowie.

Oculus Rooms to z kolei prywatna, wirtualna przestrzeń, do której zaprosić możemy naszych znajomych, by wspólnie pooglądać filmy, zagrać w proste gry lub by wejść do gier wspierających tryb multiplayer (np. Dragon Front, Drop Dead).

Te same funkcje zadebiutują także na Oculus Rifcie w 2017 roku.

0
Źródło: oculus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.