Samsung odetnie telefony Note7 od sieci komórkowych

Felerny, wybuchający telefon Samsunga został wycofany z rynku. Niektórzy konsumenci postanowili jednak zaryzykować i nie zwracać urządzenia do producenta. Firma ma dla tych osób niemiłą niespodziankę.

Czas na ostateczne zamknięcie historii, którą Samsung na długo zapamięta. Telefony Note7 nie będą już produkowane ani sprzedawane, a ich posiadacze są wzywani celem niezwłocznego ich przekazania do firmy Samsung i otrzymania zwrotu pieniędzy. Nie wszyscy się jednak na to zdecydowali, uznając, że a nuż ich ukochany telefon nie wybuchnie.

Samsung chce jednak uniknąć kłopotów związanych z ewentualnymi tragediami. Dlatego też postanowił programowo odłączyć zdalnie te telefony od sieci komórkowych. Na początku modele sprzedawane w Nowej Zelandii iw Australii.

Wiele wskazuje na to, że modele sprzedawane w innych częściach świata, w tym w Europie, również otrzymają tę „aktualizację”. Samsung jednak tego oficjalnie nie potwierdził.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.