Seattle: samochód złapał złodzieja

Dla złodziei aut nastały bardzo ciężkie czasy. Nie wystarczy już umieć otworzyć samochód, uruchomić go bez kluczyka i odjechać w siną dal o czym przekonał się jegomość, który postanowił wejść w posiadanie BMW 550i w Seattle.

Na nieszczęście złodzieja, właściciel auta dość szybko zorientował się, że jego pojazd został skradziony z garażu podziemnego i błyskawicznie skontaktował się z policją. Pierwszym krokiem funkcjonariuszy z kolei był telefon do BMW z prośbą o… zatrzymanie samochodu i zablokowanie drzwi, tak aby złodziej przebywający w środku nie mógł wydostać się zbyt łatwo. Wystarczyło tylko wysłać patrol na miejsce podane przez GPS samochodu i aresztować złodzieja.

To oczywiście bardzo budująca na duchu anegdotka, jednak powyższy przypadek wcale nie oznacza, że nowe samochody są kompletnie „odporne na kradzież” – każdy system komputerowy da się pokonać, w obecnych czasach wymaga to po prostu trochę więcej wiedzy i umiejętności.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.