Sony sprzedało już 50 milionów konsol PlayStation 4!

To bardzo dobry rok dla Sony. Oprócz tego, że japoński producent sprzętu zdominował rynek VR, może pochwalić się również tym, że sprzedał już 50 milionów konsol Playstation 4.

I mówimy tu o egzemplarzach, które trafiły w ręce graczy, a nie o liczbie konsol wysłanych do sklepów. Chodzi to oczywiście o wszystkie modele PS4, czyli: PS4, PS4 slim i PS4 Pro. Poprzednia generacja konsol – Playstation 3 sprzedawała się o wiele wolniej. 50 milionów sprzedanych sztuk PS3 Sony osiągnęło w 4,5 roku od premiery. Obecnej generacji zajęło to 17 miesięcy krócej.

Szkoda, że nie możemy porównać wyników Sony z oficjalnymi statystykami sprzedaży Xboxa. No, ale Microsoft przestał chwalić się danymi dotyczącymi sprzedaży swoich konsol już jakiś czas temu. Niezależne firmy analityczne szacują, że obecnie w rękach graczy znajduje się ok 25-30 milionów Xboxów.

Sony chwali się również, że do 4 grudnia graczy PS4 kupili 369.6 milionów gier.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.