Sony zapowiada Project Field

Activision ma swoje Skylanders. Nintendo - figurki Amiibo. Na polu fizycznych zabawek, którymi można się bawić również w cyfrowej rzeczywistości Sony nie miało do tej pory nic do powiedzenia. Wkrótce jednak się to zmieni.

Wyobraźcie sobie jakąkolwiek cyfrowa karciankę np. popularnego Hearthstone’a, który do gry wymaga posiadania fizycznych kart, kupowanych w sklepach. Albo Magic the Gathering, gdzie fizyczna talia kart ląduje w wirtualnej odmianie gry. Sony przygotowuje właśnie takiego rodzaju miks.

W centrum zabawy stanie tablet, a po jego dwóch bokach specjalne podkładki zdolne pomieścić do sześciu kart jednocześnie. Kładąc na podkładkę daną kartę, jej cyfrowy obraz pojawia się natychmiast na tablecie. Pomysł opiera się na chipach NFC znajdujących się na każdej z kart.

Ale czy nie przyjemniej grać tradycyjnymi kartami? Na pewno wielu graczy uzna, że batalia fizycznymi kartami w zupełności wystarczy, ale technologia łącząca rzeczywistość ze światem wirtualnym może znacząco rozbudować grę. Przykładowo podczas bitwy nie będziemy już polegać na własnej wyobraźni, ale zobaczymy na tablecie stosowne animacje. Wszelka punktacja także będzie mogła być naliczana automatycznie.

Sony ogłosiło, że ma dużo planów odnośnie nowej platformy. W pierwszej kolejności w sprzedaży ma pojawić się gra karciana bazująca na Yokai Watch, popularnej w japonii grze RPG studia Level-5.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.