Spotify prezentuje muzyczną mapę świata

W ubiegłym roku serwis Spotify zaprezentował interaktywną muzyczną mapę świata, która właśnie doczekała się swojej aktualizacji. Dzięki niej mamy okazję zobaczyć jakich gatunków muzycznych najbardziej lubią słuchać mieszkańcy danego regionu i które piosenki górują w ich listach przebojów.

Muzyczna mapa świata aktualizowana jest co tydzień. Klikając w nazwę jednego z tysiąca miast mamy okazję zapoznać się z najczęściej odtwarzanymi utworami w jego obrębie. Każdą piosenkę z listy możemy łatwo odtworzyć bezpośrednio w aplikacji Spotify.

Dodatkowo klikając na państwo możemy przyjrzeć się bliżej bardziej szczegółowym danym: utworom szczególnie popularnym w danym kraju i wyróżniających go na tle reszty, utworom zdobywającym popularność w ostatnim czasie, muzyce popularnej i viralowej, czyli szeroko udostępnianej przez użytkowników.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.