Steam: połowa użytkowników korzysta z Windows 10

Z najnowszej ankiety serwisu Steam możemy dowiedzieć się jak wygląda najpopularniejsza konfiguracja wśród pecetowych graczy. Także bez zbędnego przedłużania:

W ostatnim miesiącu tylko dwa systemy Microsoftu zanotowały wzrost. Pierwszym i najpopularniejszym systemem jest Windows 10: z jego 64-bitowej wersji korzysta aż 48,37% użytkowników platformy Steam. 1,23% użytkowników z jakiegoś powodu zdecydowało się na 32-bitową wersję. Łącznie daje to 49,6% graczy, którzy wybrali dziesiątkę.

Drugim, najpopularniejszym systemem na Steamie jest 64-bitowa wersja Windowsa 7, z której korzysta aktualnie 28,82% użytkowników. Pozostałe wersje systemów operacyjnych Microsoftu zanotowały nieznaczne spadki – niektórzy użytkownicy musieli przesiąść się na OS X, którego udział wzrósł o całe 0,07%, co oznacza, że obecnie z systemu Apple korzysta 3,59% użytkowników Steama.

Co z Linuxem? To co zwykle: korzysta z niego 0,88% użytkowników i raczej nie zanosi się, żeby w najbliższej przyszłości udział ten wzrósł w znaczący sposób.

Jeśli chodzi o hardware, z którego korzystają gracze, to najpopularniejszą konfiguracją nadal pozostaje komputer z 8GB pamięci RAM, 1GB VRAM i monitor Full HD. Najpopularniejsza karta graficzna to nadal Nvidia GTX 970, jednak pisząc „najpopularniejsza” mamy na myśli to, że korzysta z niej 4,90% wszystkich użytkowników.

0
Źródło: Steam
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.