Szefowie Tesli i Ubera będą doradzać Trumpowi

Prezydent elekt Stanów Zjednoczonych spotkał się z szefami największych firm technicznych w kraju. Dwóch z nich, Elon Musk i Travis Kalanick, wyszło ze spotkania z nowymi posadami. Będą strategicznymi doradcami prezydenta.

W spotkaniu z prezydentem elektem Donaldem Trumpem uczestniczyli Tim Cook (szef Apple’a), Satya Nadella (szef Microsoftu), Larry Page i Eric Schmidt (szefowie Alphabetu, do którego należy m.in. Google), Brian Krzanich (szef Intela), Ginni Rometty (szef IBM), Elon Musk (szef SpaceX i Tesla Motors) oraz Travis Kalanick (szef Ubera).

Nie ma takich jak wy na świecie, nie ma nikogo takiego, jak zgromadzeni w tej sali. Zrobimy wszystko, by wam pomóc i być dla was — zwrócił się podczas spotkania do gości Donald Trump. Prezydentowi elektowi najwyraźniej nie przeszkadzała wyrażana podczas wyborów otwarta krytyka jego kandydatury przez zgromadzonych. Kalanick zapewniał wręcz, że wyprowadzi się do Chin, jeżeli Trump wygra.

Tymczasem Kalanick, wespół z Muskiem, zostali mianowani na stanowiska strategicznych doradców prezydenta. Będą się z nim regularnie spotykać, dzieląc się z nim ich wiedzą i radami. Cóż, polityka….

0
Źródło: Washington Post
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.