Tak działa Doom 2 na… klawiszu od klawiatury

Entuzjaści programowania czasem dla zabawy biorą się za projekt, który jest zupełnie pozbawiony sensu, ale może zadziwić sobą świat. Dzięki temu widzieliśmy już gry odpalane na oscyloskopach, kalkulatorach, drukarkach itp. Przyszedł czas na pojedynczy klawisz...

W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o człowieku, który odpalił Doom-a na touch barze nowego MacBooka Pro. Teraz ten wyczyn został w pewnym sensie przebity przez youtubera z kanału Radioactive Channel. Udało mu się bowiem wyświetlić grę na klawiszu. Tak jest, dobrze czytacie – na klawiszu od klawiatury. Oczywiście nie takiej zwyczajnej, ale na modelu Optimus Maximus, w którym każdy z klawiszy wyposażony został w ekranik OLED o rozdzielczości 48 x 48 pikseli. Niestety nie udało się wykorzystać klawiatury równocześnie jako ekranu i kontrolera, ale i tak efekt jest zadziwiający.

Optimus Maximus wszedł na rynek w 2008 roku w serii limitowanej, w cenie 1600 dolarów. Teraz nie jest już nigdzie dostępny. Swoją drogą producent tej klawiatury ma całkiem ciekawe pomysły – ukończone i prototypowe akcesoria komputerowe można obejrzeć na jego oficjalnej stronie.

0
Źródło: Geek.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.