Tak wygląda nowy smartfon BlackBerry

Plotki o BlackBerry Mercury pojawiły się już w czerwcu. Parę miesięcy później jego specyfikacja wyciekła w bazie Geekbench. Teraz w końcu możemy przyjrzeć się pierwszym zdjęciom tego urządzenia.

BlackBerry co prawda odchodzi od produkcji własnego sprzętu (ostatnio wydane modele DTEK50 i DTEK60 to tylko rebranding Alcatela), ale w zanadrzu chowa jeszcze jedną niespodziankę. Smartfon o kodowej nazwie Mercury ma posiadać 4,5-calowy ekran dotykowy, procesor Qualcomma taktowany zegarem o częstotliwości 2.0 GHz, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz dwa aparaty – główny o rozdzielczości 18MP i dodatkowy o rozdzielczości 8MP.

Całość pracować ma pod kontrolą Androida, a jego głównym walorem ma być oczywiście konstrukcja, w której znalazło się miejsce na fizyczną klawiaturę. Zdjęcia, które wyciekły na chińskim portalu Weibo ujawniają także duży sensor mierzenia światła i czujnik zbliżeniowy.

Nadal nie wiemy kiedy BlackBerry zamierza oficjalnie zaprezentować smartfon, ale obecność takiego wycieku sugeruje, że może to nastąpić już niebawem.

0
Źródło: gsmarena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.