Te dwa rutery Netgeara są dość problematyczne

Ta wiadomość z pewnością nie spodoba się Netgearowi. Dwa z jego drogich i funkcjonalnych ruterów posiadają groźną usterkę, którą mogą wykorzystać cyberprzestępcy.

Usterka w oprogramowaniu rutera jest, niestety, relatywnie łatwa do wykorzystania przez cyberprzestępców. Wystarczy, że w sieci lokalnej wpiszą adres „http://<IP rutera>/cgi-bin/;COMMAND” by uzyskać dostęp do jego panelu administracyjnego z najwyższymi uprawnieniami. Podatne na atak są rutery Netgear R6400 oraz Netgear R7000. Internauci twierdzą również, że problem występuje w modelu R8000, ale tego jeszcze nie potwierdzono.

CERT, a więc organizacja która wykryła usterki, twierdzi, że problemu nie da się obejść bez ewentualnej aktualizacji oprogramowania dla tych ruterów od Netgeara. Niestety, jedyną metodą jest odłączenie rutera od Sieci i oczekiwanie na aktualizację oprogramowania.

0
Źródło: CERT
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.