Tesla Gigafactory z perspektywy drona [wideo]

Aby spełnić swój sen o przystępnych cenowo i jednocześnie niezawodnych samochodach elektrycznych Tesla potrzebuje olbrzymiej ilości akumulatorów. Kompleks, który powstaje w Nevadzie będzie produkował je na niespotykaną dotychczas skalę.

Dzięki nagraniu z drona DJI Phantom 3 zmontowanemu przez Matthew Robertsa mamy okazję podziwiać postępy prac w fabryce Tesli.

Tesla Gigafactory ma zostać ukończona w 2020 roku. Fabryka o powierzchni 100 boisk piłkarskich będzie największym budynkiem na świecie. Według planów Tesli, fabryka ma produkować rocznie akumulatory o możliwości przechowywania 35 GWh. Ma to zagwarantować odpowiednie tempo produkcji elektrycznych samochodów – 500 tysięcy egzemplarzy w skali roku. W tym samym miejscu wytwarzane też będą akumulatory do domów – Tesla Powerwall. Całe przedsięwzięcie ma pochłonąć ponad 5 miliardów dolarów, z czego część pokryta zostanie przez firmę Panasonic, współpracującą z Teslą.

Warto zauważyć, że tak olbrzymi budynek będzie w całości zasilany z odnawialnych źródeł energii – dach fabryki pokryty zostanie panelami fotowoltaicznymi. W fabryce zostanie zatrudnionych około 6500 pracowników.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.