The Gate: inteligentny zamek do drzwi z kamerą

Wraz z rozwojem Internetu Rzeczy na rynku zaczęły pojawiać się także rozwiązania dla inteligentnego domu. Jednym z nich są zamki do drzwi łączące się z siecią i naszymi smartfonami.

Założenie inteligentnego zamka pozwala zapomnieć o tradycyjnych kluczach. Dzięki integracji ze smartfonami i połączeniu z Internetem w wygodny sposób udostępnimy cyfrowy klucz kurierowi czy znajomym, podczas naszej nieobecności. The Gate to jedno z ciekawszych rozwiązań na rynku. Produkt został ufundowany w serwisie Indiegogo i przygotowywany jest teraz do masowej sprzedaży.

The Gate oferuje te same możliwości co konkurencja – łatwą instalację, wymienialną baterię, fizyczne przyciski do wstukiwania kodu i kody jednorazowe. Jednak oprócz tego skrywa w swoim wnętrzu jeszcze czujniki ruchu, system audio (głośniki + mikrofon) i kamerę wideo. Dzięki temu możemy zdalnie obserwować osoby, które podchodzą do naszych drzwi i prowadzić z nimi rozmowę.

Podczas zbiórki Indiegogo The Gate można było otrzymać za 179 dolarów. Gdy urządzenie pojawi się w pierwszym kwartale 2017 roku na rynku będzie jednak kosztować więcej – około 299 dolarów.

0
Źródło: Indiegogo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.