To już koniec TouchWiza od Samsunga

Samsung, tak jak wielu innych producentów, korzysta z otwartego charakteru Androida i nie oferuje go w czystej formie, dodając od siebie własne usprawnienia. Ów zestaw usprawnień nosi nazwę TouchWiz. A właściwie, to nosił.

Samsung to największy producent urządzeń z Androidem na świecie, choć jeżeli chcielibyśmy być bardzo dokładni, to urządzenia te… niezupełnie mają Androida na pokładzie. Co prawda system operacyjny spełnia definicję Androida i jest zgodny ze wszystkimi jego API, tak jest znacząco zmodyfikowany przez producenta. Całość nazywana jest Androidem z TouchWiz. Ta nazwa teraz się zmienia.

Wraz z przejściem na Androida Nougat znika jednak nazwa TouchWiz, która zostaje zastąpiona przez „Samsung Experience”. To oczywiście pociągnie za sobą kolejne usprawnienia do samego systemu, ale te są związane raczej z nową wersją, a nie zmianą nazwy. Ta jest formalnością. Choć teraz będziemy narzekać nie na TouchWiza, a na „doświadczenie Samsunga”… 😉

0
Źródło: phandroid
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.