Trzecia generacja ładowarek Tesli zapewni błyskawiczne ładowanie samochodów

Ładowarki samochodowe firmy Tesla już teraz ładują elektryczne samochody całkiem sprawnie. Jednak naładowanie baterii w Tesli do 80% jej pojemności nadal zajmuje ok. 40 minut - Elon Musk obiecuje, że już wkrótce się to zmieni.

Obecna moc ładowarek Tesla Supercharger to 150 kW na pojedyncze auto. Oznacza to, że naładowanie elektrycznego samochodu Tesli od 0 do 100% zajmuje ok. godziny czasu, a więc właściciele tych aut wyjeżdżając rano z domu muszą pamiętać o tym, żeby dostosować swoje plany do poziomu naładowania baterii w swoim samochodzie.

Już wkrótce ma się to zmienić. Elon Musk zapytany na Twitterze o to, czy amerykańscy użytkownicy doczekają się szybszych ładowarek do swoich samochodów odpowiedział, że stanie się to już wkrótce. Musk nie chciał zdradzić mocy z jaką ładować będą nowe ładowarki Tesla Supercharger 3, jednak na pytanie, czy będzie to chociaż 350 kW odpowiedział w swoim stylu: trzecia generacja będzie mocniejsza, niż jakieś „zabawki dla dzieci”.

Wszystko to brzmi fantastycznie, o ile ktoś mieszka w Stanach Zjednoczonych. Europejscy właściciele Tesli będą musieli jeszcze trochę poczekać, zanim będą mogli naładować swoją baterię do pełna w kilka minut.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.