W Wielkiej Brytanii winyle sprzedają się lepiej niż mp3

Wszyscy fani analogowego brzmienia z pewnością zapamiętają tę wiadomość na długo. Według statystyk zaprezentowanych przez Entertainment Retailers Association (ERA) Brytyjczycy wydali w zeszłym tygodniu więcej pieniędzy na winyle, niż na muzykę w formacie mp3

Oczywiście w tym przypadku należy pamiętać o trzech rodza­jach kłam­stw: kłam­stwach, bez­czel­nych kłam­stwach i sta­tys­tyce. Z danych ERA wynika, że w 48 tygodniu roku 2016 Brytyjczycy wydali 2,1 mln funtów na muzykę w formacie mp3, pobieraną na urządzenia kupujących i 2,4 mln funtów na muzykę na winylach. W tym momencie fani winyli mogą przestać czytać i zacząć świętować.

Bardziej dociekliwych może zainteresować fakt, że w tym samym okresie, tyle że rok temu Brytyjczycy wydali 4,4 mln funtów na mp3 i 1,2 mln funtów na winyle. Czemu ludzie przestali kupować mp3? Bo wolą je strumieniować. Jeśli chodzi o cyfrową dystrybucję, serwisy strumieniujące muzykę powoli wypierają zakup muzyki cyfrowej (czyli zapłać, pobierz, jest twoje). A winyle? Na pewno są bardziej popularne, niż 10 lat temu i coraz częściej można zobaczyć je w dużych sklepach muzycznych, jednak biorąc pod uwagę ich wysoką cenę, wzrost sprzedaży o „marne” 1,2 mln funtów nie oznacza wcale nic wielkiego.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.