Wybierasz się do USA? Urząd imigracyjny spyta Cię o twoje media społecznościowe

Turyści odwiedzający Stany Zjednoczone bez wymaganej wizy otrzymają na lotnisku formularz, w którym między innymi będą musieli podać informacje dotyczące swoich kont na mediach społecznościowych. Po co?

Powyżej możecie zobaczyć, jak wygląda elektroniczny formularz dotyczący waszej obecności w mediach społecznościowych. W teorii podawanie powyższych informacji jest opcjonalne, jednak amerykańskie media wskazują na to, że urząd imigracyjny w Stanach Zjednoczonych jest dosyć wymagający i odmówienie podania powyższych informacji może pociągnąć za sobą problemy, jeśli chodzi o dostanie się na amerykańską ziemię.

Po co to wszystko? Oczywiście w ramach walki z terroryzmem. Nie wyobrażamy sobie jednak, żeby potencjalny terrorysta był na tyle lekkomyślny, żeby na swoich sieciowych profilach informował świat o swoich niecnych celach, więc nowy przepis zapewne przysporzy problemów zwykłym ludziom, którzy kiedyś, gdzieś udostępnili jakiegoś niepoprawnego politycznego mema.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.