Zwolnienia w GoPro i likwidacja działu rozrywki

Producent kamer sportowych od dłuższego czasu boryka się z finansowymi problemami. Z tego powodu postanowił przeprowadzić restrukturyzację, w wyniku której pracę straci 15% zespołu.

Chociaż wyniki sprzedaży w Czarny Piątek wzrosły o 35% niż w tym samym okresie w roku ubiegłym, jest to kropla w morzu potrzeb producenta kamer sportowych. Zła passa zaczęła się na długo przed porażką GoPro Karma – pierwszego drona GoPro, który musiał zostać wycofany ze sprzedaży z uwagi na ukrytą wadę zagrażającą bezpieczeństwu użytkownika. Niegdysiejszy lider ma na rynku sporą konkurencję.

By przywrócić firmie rentowność zdecydowano się przeprowadzić restrukturyzację, która wiąże się z likwidacją 200 stanowisk – zarówno już obecnych, jak i tych, które miały dopiero zostać objęte. Producent zamyka także dział rozrywki, który miał uczynić z firmy medialne imperium. Z firmy odchodzi także Tony Bates – prezes GoPro i były szef Skype’a. Nie wiadomo jednak, czy jest to związane ze słabymi wynikami firmy czy ze sprawami osobistymi Bates’a.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.