Alo: Koncepcyjny smartfon przyszłości

Jeśli popatrzymy tylko na wygląd telefonów komórkowych to na przestrzeni ostatnich dekad niewiele się one zmieniły. Powiększyły się ekrany, zniknęły klawiatury dotykowe, ale prostokątny format urządzenia pozostał. Może czas już na małą rewolucję?

Dwóch francuskich projektantów, Philipee Starck i Jerome Olivet, proponują bardzo radykalną wizję smartfona przyszłości. Urządzenie nazwane Alo nie przypomina żadnego znanego gadżetu elektronicznego. Ma obły, wydłużony kształt zwężający się ku dołowi i wygiętą część górną. Całość miałaby być wykonana z przeźroczystego, przypominającego grube szkło materiału, który jednak zachowywałby giętkość.

Nie znajdziemy tu tradycyjnego panelu dotykowego, a jedynie minimalistyczny panel wyświetlający interfejs. Obsługa urządzenia miałaby być w całości głosowa, a treści wyświetlane przy pomocy holograficznych obrazów.

To jednak nie wszystko. Powłoka smartfona byłaby w stanie emitować wibracje oraz różnego rodzaju temperaturę w celach – być może – dyskretniejszej formy komunikacji.

Na razie Alo jest tylko koncepcją, ale projektanci będą dążyć do tego, by opracować działający prototyp. W tym celu nawiązali współpracę z firmą Thomson i dlatego to właśnie logo tego producenta pojawia się na powyższych renderach. Ciekawe czy projekt stanie się czymś więcej, niż tylko ciekawostką.

0
Źródło: Deezen.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.