Apple wytacza proces firmie Qualcomm

Niedawno Qualcommem zajęła się amerykańska federalna komisja handlu, zarzucając firmie w pozwie nieuczciwe praktyki rynkowe. Teraz Qualcomm zostaje pozwany przez Apple'a, a oskarżenia są poważne.

Qualcomm to jeden z liderów na rynku układów scalonych. Firmy takie, jak LG, Sony, Lenovo czy Samsung polegają na technologii Qualcommu, zarówno jeśli chodzi o same mikroprocesory, jak i licencjonowanie należących do firmy patentów.

Jak się jednak okazuje, Qualcomm oferuje rabaty dla tych firm, które zdecydują się na umowę zapewniającą wyłączność na jego rozwiązania. Innymi słowy, Qualcomm sprzedaje swoje technologie taniej, jeśli partner zrezygnuje z rozwiązań konkurencji.

Zdaniem Apple’a, Qualcomm jest też trollem patentowym, który domaga się opłat licencyjnych za wynalazki, których nie opracował. Firma jest zmęczona płaceniem mu opłat licencyjnych za technologie, które opracowała samodzielnie, a na dodatek płaci znacznie wyższe opłaty niż konkurencja, która poszła na umowę o wyłączność z Qualcommem.

Apple będzie domagał się w sądzie zwrotu miliarda dolarów. To będzie długi proces….

0
Źródło: Forbes Europe
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.